Prof. Dr. hab. Gabriella Hegyi MD.PhD. – (Instytut Rehabilitacji Yamamoto)

Zastosowanie inhalatora:
Zastosowanie inhalatora na drodze wdychanego powietrza ułatwia penetrację górnych dróg oddechowych, dając szczególną możliwość inhalacji

Podstawowe funkcje inhalatora:
Inhalacja jest specjalną metodą do miejscowego leczenia chorób układu oddechowego. Zaletami metody inhalacyjnej są:
– Efekt miejscowy
– Wyższe stężenie soli w górnych drogach oddechowych
– Szybkie wyniki
– Efekt systematycznego stosowania jest mniejszy niż w przypadku leków podawanych doustnie lub w zastrzykach
– Inhalator wykorzystuje wyłącznie w pełni naturalne zasoby

Możliwe do uzyskania efekty fizjologiczne to:
– Mukoliza
– Sekreoliza
– Ostatecznie: bronchospazmoliza
– W przypadku materiałów specjalnych (minerały) efekt antyflogistyczny

Wskazania do stosowania:
W przewlekłych chorobach układu oddechowego (astma, zapalenie oskrzeli) oraz w różnych postaciach alergicznego nieżytu nosa
Przy długotrwałym stosowaniu zestawu następuje wzmocnienie sił witalnych i subiektywne odczucie poprawy ogólnego stanu zdrowia

W naszym instytucie testowaliśmy inhalator na następującej grupie chorób:
– przewlekłe katary górnych dróg oddechowych
– przewlekłe choroby układu oddechowego (astma, zapalenie oskrzeli) w fazie ostrej i ciężkiej

Nasze doświadczenia:
Dla prawidłowego sposobu zastosowania należy przeszkolić użytkownika, a następnie kontrolować i monitorować proces. W przypadku remisji stanu pacjenta należy określić indywidualną dawkę z innym wyrażeniem: należy określić czas stosowania.
Należy unikać hipokamnii spowodowanej wymuszonym – zbyt ciężkim – wdechem, dlatego opanowanie prawidłowej techniki jest niezbędne.
W celu uniknięcia kontaminacji oraz w celu utrzymania inhalatora w czystości, jeden zestaw powinien być używany tylko przez jednego pacjenta. Podczas stosowania aparatu nie zmienialiśmy dawkowania u pacjentów.
Dobrowolnie zaangażowani pacjenci zostali losowo podzieleni na grupę „leczoną” i „kontrolną”. Pacjenci „leczeni” używali inhalatora kilka razy dziennie przez określony czas. Co tydzień i po dwóch miesiącach badaliśmy pacjentów – zwracając uwagę na poziom żelaza i pojemność życiową.

Obserwacje:
Zastosowanie inhalatora jest skuteczne nawet w przypadku przewlekłych schorzeń górnych dróg oddechowych, ale w tych przypadkach była również potrzeba suplementacji leczniczej. W przypadku chorób przewlekłych pacjenci informowali o subiektywnie łatwiejszym oddychaniu i inspirujących przeżyciach, co zostało oficjalnie potwierdzone przez obiektywne pomiary pojemności życiowej.

W oparciu o powyższe stwierdzenia, wynik zastosowania adiuwantu inhalatora okazał się w wielu przypadkach SKUTECZNY. Podczas okresu testowego nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych.
W związku z tym:
Proponuję zastosowanie inhalatora „Saltpipe” jako metody uzupełniającej, wspomagającej z następującym uzupełnieniem: należy dokonać staranności w przekazie rzetelnego i etycznego opisu skierowanego dla użytkowników, który nie wprowadzi w błąd użytkownika i nie zmusi go do porzucenia dotychczas stosowanych leków i terapii.

Dr. Ferenc Patz (Pulmunolog)

Test Kliniczny

Grupy pacjentów:
6 z Astmą oskrzelową
2 z Zapaleniem zatok
2 z Zapaleniem krtani
Chłopcy: 7
Dziewczęta: 3

Wiek:
Najmłodsze dziecko: 3 lata
Najstarsze: 16 lat
Średnia: 9 lat

Czas trwania:
Średnia: 6 tygodni
Najdłuższy: 2 miesiące
Najkrótszy: 4 tygodnie

Doświadczenia:
Produkt przykuwa uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców swoim ładnym wyglądem.
Opis powinien być dołączony w formie broszurki, sposób aplikacji powinien być opisany w sposób bardziej szczegółowy, wskazany, wyróżniony /wprowadzenie, „co robić” i znaczenie codziennego, regularnego stosowania/ .

Ze względu na stosunkowo krótki okres testowania mogliśmy wyciągnąć tylko kilka wniosków.

Otrzymaliśmy bezdyskusyjnie pozytywne opinie od obu pacjentów cierpiących na nawracające zapalenie zatok. W wyniku zastosowania zestawu w pierwszych 2-3 tygodniach nasiliła się wydzielina z nosa, później zmniejszyła się intensywność kaszlu porannego i wieczornego.

W przypadku jednego z naszych dwóch pacjentów cierpiących na skurcz krtani nie odczuliśmy istotnych zmian, kaszel „szczekający” nie pojawiał się rzadziej, jego przebieg był bez zmian. W istocie nie było wielkich szans na poprawę wyników, ze względu pojawienie się możliwości infekcji wirusowej. W drugim przypadku pacjent w okresie badania nie miał napadów kaszlu, ale może to być zbieg okoliczności, ponieważ z powodu krótkiego okresu (znowu) nie możemy podać „jasnego”, pewnego wyjaśnienia.

W przypadku naszych pacjentów z astmą (które były reprezentowane w większej liczbie) również potrzebowalibyśmy dłuższego czasu na wyciągnięcie bardziej wiarygodnych wniosków. Ponieważ w okresie zimowym ryzyko infekcji jest większe, a obecność alergenów nie jest znacząca, wobec czego zaistniałe okoliczności również wpłynęły na efektywność działania .

W dwóch przypadkach rodzice doświadczyli, że ulga w napadach astmy następuje szybciej i dręczący kaszel szybciej się kończy.

W dwóch przypadkach częstotliwość napadów zmniejszyła się, a w dwóch ostatnich nie zaobserwowaliśmy istotnych zmian.

Dr. Valeria Burzuk (lekarz)

Uwagi dotyczące doświadczeń związanych ze stosowaniem Saltpipe w przypadku 10 pacjentów:
10 pacjentów korzystało z Saltpipe w okresie od października 2002 do lutego 2003 przez 2-3 miesiące.
Pacjenci cierpieli na choroby układu oddechowego; 3 z nich cierpiało na przewlekłe zapalenie oskrzeli, 7 z nich na astmę oskrzelową: 2 z tych 7 osób miało ciężkie zapalenie oskrzeli.
4 pacjentów z 10 to kobiety, a 6 z nich to mężczyźni.
2 pacjentów w wieku od 50 do 55 lat, 3 w wieku od 55 do 60, 2 z nich w wieku od 60 do 65 lat i tylko jeden pacjent miał powyżej 70 lat.
Spośród tych 10 pacjentów 6 cierpi na choroby serca, które ograniczyły możliwość zastosowania sprayów przeciwskurczowych – do oskrzeli – ze względu na skutki uboczne, które wywierają wpływ na pracę serca.

Starałem się wybrać pacjentów, których choroba była ciężka (przewlekłe zapalenie oskrzeli i/lub astma oskrzelowa).

Doświadczenia pacjentów pokazują, że Saltpipe pomaga rozpuszczać osady, a przez to ułatwia oddychanie.

Jako lekarz uważam, że Saltpipe jest bardzo skutecznym narzędziem uzupełniającym w terapii pacjentów z chorobami układu oddechowego.

Możemy niemal zrównać wpływ powietrza wypełnionego minerałami wdychanego przez Saltpipe z działaniem groty solnej (poza tym, że temperatura powietrza wdychanego przez Rurę Solną jest identyczna z temperaturą ciała), co więcej, jest to bardziej optymalne z finansowego punktu widzenia wobec ponoszonych wydatków na terapie w grotach solnych. Na zakończenie chciałbym podsumować następująco:

Odprowadzanie wydzieliny jest łatwiejsze, a zatem oddychanie pacjenta staje się bardziej odprężone. Zaobserwowałem również, że prędkość strumienia powietrza w małych oskrzelach przyspieszyła, co skutkuje łatwiejszym oddychaniem.

Uważam, że zastosowanie Saltpipe jest bezdyskusyjnie korzystne.
Jestem Wam winna wdzięczność – również w imieniu moich pacjentów – za inhalator Saltpipe.

Oryginalny Opatentowany Inhalator Saltpipe

Przynosi ulgę w przypadkach

• przeziębień
• zatkanego nosa
• alergii oddechowych
• zapalaniach oskrzeli
• astmie
• kaszlu